poręcz

Poręcze

Poręcze ze stali nierdzewnej posiadają bardzo dużo zalet przemawiających za ich wykorzystaniem w swoim domu. Dzięki temu, że są odporne na korozję, balustrady balkonowe są montowane na długi czas, a po wielu latach nadal ich wygląd jest estetyczny i zdobi dom.

Balustrady

Balustrady ze stali nierdzewnej ze względu na uniwersalny wygląd możemy wkomponować niemalże w każdy wystrój wnętrza jak i wygląd elewacji. Szczególnie dobrze prezentuje się w nowoczesnej aranżacji, która obecnie jest często wykorzystywana w nowych projektach.  Jednak jeśli decydujemy się na nieco starszy wygląd, tutaj również zdaje egzamin. Dobrze łączy się i zgrywa wizualnie zarówno z cegłą, kamieniem, drewnem czy szkłem. Plusem niewątpliwie jest to, że stalowe elementy możemy wykończyć na kilka sposobów. Możemy je wyszlifować, piaskować lub polerować. Stal nierdzewna jest wytrzymała na duże obciążenia i wysokie temperatury co sprawia, że te elementy balustrad, które są z niej wykonane, będą nam służyły przez długie lata.

Konstrukcje ze stali nierzewnej nie muszą być proste

Konstrukcje ze stali nierdzewnej nie muszą wcale mieć prostej formy. Możliwe jest nadanie im każdego kształtu. Również zdobienia możemy zastosować takie, jakie sobie wymarzymy. 
Kolejną zaletą balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej jest to, że nie wymagają od nas dodatkowej konserwacji, a przy tym są bardzo trwałe. Nie powinniśmy również mieć problemy z utrzymaniem ich w czystości. 
Częstym materiałem wykorzystywanym do wypełnienia balustrad ze stali nierdzewnej jest szkło hartowane. Stosowane w takich rozwiązaniach szkło jest bezpieczne. Taka balustrada wcale nie musi być przezroczysta. Jeśli zależy nam na odrobinie prywatności, bez problemy znajdziemy na rynku balustrady wykonane ze szkła koloru mlecznego, brązowego, czy te z grafitowego. Jeśli ktoś zamierza dodać domowi nowoczesnego designu, takie szklane balustrady będą rewelacyjnym rozwiązaniem.