balustrady

Balustrady

Stal nierdzewna stanowi niezwykle często stosowany materiał, co widać przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej. Wykonane z niej poręcze czy balustrady stanowią w nich znaczną większość. Wpływ na to, że to właśnie stal nierdzewna jest wykorzystywana jako produkt do ich produkcji ma wiele czynników, spośród których na czołowe miejsca wysuwają się takie jak cena i łatwość utrzymania w czystości.

Stal nierdzewna – czystość w mgnieniu oka

Balustrady balkonowe czy poręcze wykonane ze stali nierdzewnej niezwykle łatwo jest utrzymać w czystości. Wystarczy wytrzeć wykonane z tego materiału elementy, aby zapewnić im czystość oraz także odkazić. Nie ma obaw, że stal nierdzewna zmieni kolor, odkształci się czy w inny sposób zniszczy pod wpływem stosowania środków czyszczących. Dlatego też bardzo często także ze stali nierdzewnej wykonuje się różnego rodzaju okucia czy uchwyty do szkła, co ułatwia utrzymanie porządku. Zwłaszcza w instytucjach użyteczności publicznej, gdzie codziennie przechodzi wiele osób ma to istotne znaczenie.

Nowoczesny wygląd i dopasowanie do otoczenia

Stal nierdzewna ma tą zaletę, iż doskonale komponuje się z wieloma innymi materiałami, takimi jak na przykład szkło hartowane. Bardzo często więc można zobaczyć szklane balustrady, czyli wykonane z tafli szkła hartowanego z poręczami ze stali nierdzewnej. Takie konstrukcje nie tylko są trwałe i wytrzymałe, ale jednocześnie dobrze się prezentują w każdym otoczeniu. Sprawiają, że budynek w którym zostaną zamontowane nabiera lekkości oraz nowoczesnego wyglądu. Obecnie bez problemu można zlecić wykonanie takich elementów na indywidualne zamówienie co sprawia, że są znacznie lepiej dopasowane pod każdym względem. Poza tym wiele osób wskazuje także na niezwykle przystępne ceny akcesoriów i elementów produkowanych ze stali nierdzewnej.