balustrady balkonowe

Balustrady balkonowe ze stali i szkła

Poszukując rozwiązań, by przygotować poręcze i balustrady, inwestor ma do wyboru metaloplastykę lub system elementów ze stali nierdzewnej. Nie zawsze jest możliwość zastosowania elementów kutych z powodu wymagań, które muszą spełniać takie konstrukcje w budynkach użyteczności publicznej. W tym wypadku większość norm będzie pozwalała, by zamontować balustrady balkonowe ze stali nierdzewnej. Należy oczywiście zachować normy budowlane dotyczące wysokości i sposobu wypełnienia balustrad. Dodatkowo szklane balustrady ze stali nierdzewnej można zamontować szybko, co skraca czas potrzebny na wykonanie pracy.

Uchwyty do szkła to podstawa

Do wykonania balustrady potrzebne są słupki pionowe utrzymujące konstrukcje oraz poręcze montowane na określonej wysokości. Aby założyć wypełnienie ze szkła hartowanego, należy zamontować uchwyty do szkła na słupkach pionowych. Ten sposób mocowania szkła pozwala na stworzenie balustrady przepuszczającej dużą ilość światła. Szklane balustrady mogą być również dekorowane przez nanoszenie wzorów na taflę szkła. Tu istnieje duża dowolność, ponieważ można stosować klasyczne wzory mrożonego szkła lub elementy graficzne.

Prosty montaż

Do zamontowania balustrady do ściany i posadzki balkonu wykorzystywane są maskownice. W ten sposób otrzymujemy estetyczne wykończenie i pewność zamontowania poręczy i słupków. Przy montażu ważne jest stosowanie się do wytycznych określonych przez producenta, jakie posiadają elementy balustrad . Wszystkie narzędzia potrzebne do skręcania elementów powinny być przygotowane przed rozpoczęciem budowy barierek. Elementy są przystosowane do określonej średnicy rury nierdzewnej, przez co nie będą sprawiały kłopotu podczas prac monterskich. Przez zastosowanie elementów ruchomych istnieje możliwość dopasowania poręczy do nawet bardzo skomplikowanych kształtów balkonów. Sama konstrukcja ze stali nierdzewnej jest odporna na korozję i ułatwia sprzątanie przez obsługę techniczną budynków.